SODAS — NE DARBOVIETĖ!
JI
: Dukterėčia, sužinojusi, kad žadu pirkti sodą, atsiuntė nuorodą į gamtinės žemdirbystės svetainę. Netgi užsiregistravau, kad galėčiau skaityti forumus. Perskaičiau Nikolajaus Kurdiumovo knygą Protingas daržas. Na, ir nusprendžiau pabandyti – tai yra, turėti daržą ir jame derlių be jokio kasimo, ravėjimo ir laistymo.
JIS
: Graži svajonė! Bet dirbti vis tiek teks. Kad ir žolę pjaut.

2012-05-09

Pomidorai ir pomidorai (ikilaukinis laikas)

ant palangių ir stalo nebetelpa, 05-09
JI: ...ir pomidorai. Pikiuoju ir pikiuoju ir pikiuoju. Mano laisvalaikis tapo pomidorų pikiavimu. Marmande, Arcado, Toliman, Red Cherry, Ola Polka, Birutės dryžuotieji, mažieji, didieji, ankstyvieji, vėlyvieji, balkoniniai, šiltnaminiai ir lauke auginamieji, raudonieji, geltonieji... Pavadinimus tvarkingai rašome ant dėžučių, nes kitaip nebeatsirinktume. O galvoje jau košė. Akyse irgi. Tik ne košė, o pomidorai.
Deja, kol kas tik daigai. Gegužės 7, 8, 9 ir 10 tinkamos pikiavimui. Pagal mėnulio kalendorių. Aš irgi jau gyvenu pagal mėnulio kalendorių. Pripikiavom daugiau negu šimtą. Jis dar mėgina skaičiuoti. Aš nebe.
Jis jau pardavinėja turguje pomidorus. Aš dar tik daigus. Deja, abu tik šnekomis.
Sėjos išvados: sėti kiekvienos veislės (bent jau didžiųjų) ne daugiau kaip 10 sėklų, tikintis, kad sudygs tik 5. Iš jų – 2–4 geri daigai. Hmm, gal ir mažoka. Va taip žmogus ir tampa maniaku. O mažųjų galima ir daugiau. Tik sodinti tikrai nėra kur. Įdomu, kaip pomidorai augtų GŽ metodais: išpjauti pievoje skylutę, pasodinti pomidorą, apdėti kartonais ir mulčiuoti?.. Teks pamėginti.

JIS: Taip, mėginu skaičiuot.
05-01, nors esą netikusi diena, bet kad laiko buvo, persodinta:
  • Marmande (ankstyva aukštaūgė veislė; vaisiai mėsingi, raudoni, skanūs, 150–170 g svorio, plona odele; vegetacijos periodas – 70-75 dienos; auginami lauke ir šiltnamyje) – 14;
  • Toliman H (naujas labai derlingas vidutinio aukščio (apie 1,5-1,8 m) olandų firmos „Bejo Zaden“ hibridas. Galima auginti lauke ir paprastų konstrukcijų nešildomuose šiltnamiuose. Vaisiai šiek tiek pailgos formos, apie 110 g svorio, vienodi, kietoki, skanūs) – 8 (tiek ir tebuvo išdygę, esą kažko);
  • Red Cherry (ankstyva aukštaūgė veislė; tinka auginti pastatomuose vazonuose, auginant lauke parenkama vieta saulės atokaitoje; dera gausiai; vaisiai smulkūs, apvalūs, raudonos spalvos, labai skanūs. Augalas tvirtas, krūmo formos, auginamas šiltnamiuose ir lauke) – 37;
05-08, jau tinkamą dieną, Jai perskaičius, kad reikia sodinti giliau, beveik iki pirmųjų netikrųjų lapelių:
  • vad. Birutės margieji (tikrojo pavadinimo nežinau) – 22;
  • Golden Cherry H (ankstyvi vyšninių pomidorų hibridai, auginami šiltnamyje [kurio neturim]; 50–70 cm aukščio; vaisiai smulkučiai, 20–30 g svorio, puikaus skonio; reikia genėti ir rišti; kad keras ilgiau derėtų, reikia nuolat išskinti prisirpusius vaisius) – 32.
Kiek išpikiuota pas Ją – nežinau.

JI: 2012-05-10. O pas mane ne taip jau ir daug:
  • Arcado H – atrodo, bus aukštaūgiai, auga neblogai, tik kažkokie ištįsę.
  • Ola Polka – mažučiai daigeliai, bet ganėtinai tvirti.
Iš viso gal tik 50. Lyginant su Jo pomidorų kiekiu, smulkmena.

Kiekvieną rytą vakarą paglostau, t. y. patapšnoju, kad per daug neištįstų. Tapšnoju ir didžiuosius, ir mažuosius; net ir agurkus, ir 4 arbūzus patapšnoju.  Ir kodėl žodis tapšnoju iškart siejasi galvoje su įžymiąja Pakso fraze „šiku ir tapšnoju“? Bet aš tik tapšnoju. Tegul stiprėja.
Beje, labai ieškojau, kur pradingo vienos veislės pomidorai harilik tomato. Užsirašiau, kad sodinau, bet neberandu ant jokio dėžutės su daigais tokio užrašo. Keista, galvoju, kažkur dingo. Po pusantro mėnesio paieškų atradau: pasirodo, harilik tomat estiškai – valgomieji pomidorai (taip lietuviai rašo), arba ordinary angliškai. O veislė yra Golden Cherry H, t.y. auga pas Jį (žr. aukščiau).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą